Δημοσιεύθηκε στην Εορτές

“Η μπάντα των κοντών γελωτοποιών” – Μια γιορτή διαφορετική

Τη Δευτέρα 30 Μαΐου πραγματοποιήθηκε η γιορτή μας για τη λήξη του σχολικού έτους 2015-2016. Εμψυχωτής της γιορτής μας ο παραμυθάς κ. Αβούρης Δημήτρης και πρωταγωνιστές τα παιδιά, οι γονείς και όλοι οι προσκεκλημένοι σε μια γιορτή διαφορετική, μοναδική, ξεχωριστή.

Το διδακτικό προσωπικό του Νηπιαγωγείου, ευχαριστεί για την παρουσία τους στη γιορτή αυτή, τον πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπ/σης κ. Κουλουριώτη Διονύση, τον πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Μακροχωρίου κ. Κεχαΐδη Χρυσοβαλάντη, τη Σχολ. Σύμβουλο Π.Ε Ν. Ημαθίας κ. Γώτη Ευθυμία, τη Σχολ. Σύμβουλο Δ.Ε Ν. Πέλλας κ. Τάρη Ελισάβετ, το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του νηπιαγωγείου για τον πλούσιο μπουφέ, τις συναδέλφους νηπιαγωγούς που ήταν μαζί μας και όλους όσους ήταν δίπλα μας αυτές τις όμορφες και ιδιαίτερες στιγμές.

Και φυσικά τον εμψυχωτή όλης αυτής της μοναδικής παράστασης, τον παραμυθά μας, που έδειξε σε όλους την αξία της λαϊκής μας παράδοσης και τη δύναμη του λόγου μέσα από τα παραμύθια της γιαγιάς.