Επικαιροποιημένο δελτίο τύπου- Ευρωπαϊκή Εβδομάδα κινητικότητας

Στο παρακάτω έγγραφο μπορείτε να διαβάσετε το επικαιροποιημένο δελτίο τύπου για τις δράσεις της ευρωπαϊκής εβδομάδας κινητικότητας.

Το έγγραφο μπορείτε να το ανοίξετε εδώ

Ευρωπαϊκή εβδομάδα κινητικότητας

Ο Δήμος Βέροιας συμμετέχοντας στην ευρωπαϊκή εβδομάδα κινητικότητας διοργανώνει δράσεις και δραστηριότητες για την εβδομάδα 16-22 Σεπτεμβρίου 2021 αλλά και για την ημέρα χωρίς αυτοκίνητο την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021.

Αναλυτικά το πρόγραμμα μπορείτε να το δείτε εδώ

Αγιασμός για την έναρξη σχολικού έτους 2021-22

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2021-22 θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου μας, τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και ώρα 8.30.

Η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου ( self test) είναι υποχρεωτική για όλους τους μαθητές/τριες καθώς και η χρήση μάσκας.  Η είσοδος στο σχολείο θα γίνεται με επίδειξη και όχι προσκόμιση του αποτελέσματος.

Ο υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος πραγματοποιείται 24 ώρες πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα. Το αποτέλεσμα του ελέγχου θα πρέπει να καταγράφεται μέσω της πλατφόρμας self-testing.gov.gr, στην οποία θα εισέρχονται οι γονείς/κηδεμόνες  με τους κωδικούς taxisnet, καταχωρώντας συγκεκριμένα στοιχεία, όπως πατρώνυμο, μητρώνυμο, ΑΜΚΑ και το αποτέλεσμα του self-test.