Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις

Πραγματοποίηση ενημερωτικής συνάντησης

Με επιτυχία  πραγματοποιήθηκε η ανοιχτή παιδαγωγική ενημερωτική συνάντηση που διοργάνωσαν το 2ο Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Μακροχωρίου και το 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Μακροχωρίου σε συνεργασία με τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των δύο σχολείων. Η ενημερωτική αυτή συνάντηση είχε σαν θέμα:

“Πως να βοηθήσω το παιδί μου να μαθαίνει χωρίς άγχος;

πως να είναι χαρούμενο στο σχολείο χωρίς φόβο και πως να συνεργάζεται με τους άλλους; “

Εισηγήτρια της εκδήλωσης ήταν η Dr. Αναγνώστου Ειρήνη, σχολική ψυχολόγος και διευθύντρια του ΚΕΔΔΥ Ημαθίας.

Μετά το τέλος της ομιλίας ακολούθησε συζήτηση σχετική με το θέμα και η κ. Αναγνώστου απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις και τις απορίες των γονέων.

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων των δύο σχολείων και οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων ευχαριστούν τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  Δήμου Βέροιας κ. Κουλουριώτη Διονύση, που τίμησε την εκδήλωση με την παρουσία του καθώς και  τους γονείς που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση.

Τέλος ευχαριστούν την κ. Αναγνώστου η οποία σε κάθε κάλεσμα βρίσκεται πάντα κοντά στην εκπαιδευτική κοινότητα, προσφέροντας  με μεγάλη χαρά τις γνώσεις  και την εμπειρία της.

IMG_20160316_181928 IMG_20160316_182007 IMG_20160316_182033