Εγγραφές

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες ότι οι εγγραφές για τη νέα σχολική χρονιά 2021-22 ξεκινούν από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2021.

Για τη σχολική χρονιά 2021-2022 εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2016 και το 2017.

Τα βήματα τα οποία πρέπει να ακολουθήσουν οι κηδεμόνες για νέες εγγραφές είναι τα εξής:

1. Είσοδος στη σελίδα της εφαρμογής ( https://proti-eggrafi.services.gov.gr) και επιλογή του νηπιαγωγείου στο οποίο ανήκει σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας.
  2. Χρήση κωδικών. Για την είσοδο στην εφαρμογή θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν οι κωδικοί του taxisnet
  3. Συμπλήρωση των στοιχείων επικοινωνίας
  4. Συμπλήρωση όσων των στοιχείων που ζητούνται σχετικά με τη φοίτηση του νηπίου.

Για την υποβολή της αίτησης  οι γονείς συμπληρώνουν τα παρακάτω:

• τα στοιχεία του νηπίου /προνηπίου για το οποίο αιτείται την εγγραφή
  • τη διεύθυνση της μόνιμης κατοικίας, την οποία την τεκμηριώνει αναρτώντας σε ψηφιακή μορφή εγγράφου σχετικό αποδεικτικό
  • το ονοματεπώνυμο άλλου τέκνου το οποίο φοιτά στην ίδια ή σε συστεγαζόμενη σχολική μονάδα
  • εάν επιθυμούν τη φοίτηση στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα ή στο τμήμα πρόωρης υποδοχής
  • τα στοιχεία των συνοδών κατά την προσέλευση και αποχώρηση
  • επιλέγουν τη δήλωση “Υποβάλλοντας αυτήν την αίτηση, αναλαμβάνω την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου/προνηπίου

Το ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή και το βιβλιάριο υγείας εμβολίων θα πρέπει να προσκομιστεί στη διεύθυνση του νηπιαγωγείου ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία για ραντεβού, τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα για την αποφυγή της διασποράς του κορονοϊού.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στη διεύθυνση του νηπιαγωγείου στο τηλέφωνο 2331041838 ή διαβάστε το παρακάτω έγγραφο:

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο εδώ