Δημοσιεύθηκε στην ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Παράταση εγγραφών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με εγκύκλιο που εξέδωσε το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι, οι εγγραφές του σχολικού έτους 2020-2021 για τα Νηπιαγωγεία αλλά και για την Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου   λόγω των εξαιρετικά δύσκολων συνθηκών παρατείνονται έως και τις 31 Μαρτίου 2021.

Περισσότερα στο έγγραφο εδώ

Δημοσιεύθηκε στην ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Επικοινωνία – Αναστολή λειτουργίας σχολικών μονάδων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω αναστολής της λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων  για την αποφυγή της διασποράς του κορονοϊού μέχρι τέλος Μαρτίου, για οποιαδήποτε ερώτηση μπορείτε να επικοινωνείτε με την προϊσταμένη του νηπιαγωγείου, Χολέβα Όλγα, στο τηλέφωνο: 6976918489.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία

Τηλεφωνική γραμμή ψυχοκοινωνικής υποστήριξης 10306

Σας ενημερώνουμε ότι λειτουργεί η τηλεφωνική γραμμή  ψυχοκοινωνικής υποστήριξης 10306,υπό την αιγίδα του Υπουργείου Υγείας. Η γραμμή  αφορά το πανελλήνιο και λειτουργεί  24 ώρες την ημέρα , κάθε ημέρα, καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους, ανώνυμα και δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να διαβάσετε στο έγγραφο εδώ

Σχολική περιφέρεια του 2ου Νηπιαγωγείου Μακροχωρίου

Σχολική περιφέρεια 2ου Νηπιαγωγείου Μακροχωρίου

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του 2ου Νηπιαγωγείου Μακροχωρίου είναι τα εξής:

Οδός Αριστοτέλους από την είσοδο του χωριού (  Ε.O Βέροιας – Θεσσαλονίκης ) έως την συμβολή των οδών Κωνσταντίνου Παλαιολόγου, Μάρκου Μπότσαρη και τις οδούς που περικλείονται από αυτές , όπως:

Θ. Κολοκοτρώνη, Σωκράτους, Β. Φιλίππου, 28ης Οκτωβρίου, Κ.Κανάρη, , Γυμναστηρίου, Δήμητρας, Ρόδων, Βύρωνος, Ε. Βενιζέλου, , Μεσολογγίου, Θερμοπυλών, Κρήτης, Θ. Σοφούλη, Κονίτσης, Αγ. Θεοδώρων, Αγ. Σοφίας, Αγ. Γεωργίου, Ι. Μεταξά, Πτολεμαίων, Γ. Καραϊσκάκη, Παγκάλου, Παπάγου, Σύρου, Ήρας, Λίλια, Πρίγκιπος Νικολάου, Αθήνας, Μαραθώνος, Ανδρούτσου, Ακαδημίας έως Κωνσταντίνου Παλαιολόγου