Δημοσιεύθηκε στην Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις

Επιμορφωτική ενημερωτική συνάντηση 22/5/2023- Βίντεο

Τη Δευτέρα 22 Μαΐου 2023, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση ενημέρωσης εκπαιδευτικών, αλλά κυρίως γονέων και κηδεμόνων. με εισηγήτρια την Ψυχολόγο κ. Αθηνά Νάντση. Τα θέματα που αναπτύχθηκαν ήταν η γνωστική ανάπτυξη του παιδιού , οι σχέσεις τους με συνομήλικους αλλά και η ομαλή μετάβαση του παιδιού από το νηπιαγωγείο στο Δημοτικό σχολείο. Μια συνάντηση που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των συναδέλφων αλλά και των γονέων για 2.30 ώρες. Απορίες και ερωτήσεις που είχαν δημιουργηθεί σχετικά με προβλήματα συμπεριφοράς και τη διαχείριση τους  πήραν τις απαντήσεις τους.  Τελειώνοντας δώσαμε ραντεβού με την έναρξη της  νέας σχολικής χρονιάς να βρεθούμε πάλι μαζί. Εκπαιδευτικοί και γονείς μαζί για το καλύτερο των παιδιών μας.

Στη συνάντηση αυτή μας τίμησε με την παρουσία της και η Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Αγωγής κ. Λαζαρίδου Ησαΐα.

Ευχαριστούμε από καρδιάς κυρίως όλους τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Παρακολουθήστε παρακάτω το βίντεο της συνάντησης, για το οποίο ευχαριστούμε την καλή  συνάδελφο κ. Ανθή Ζήση, η οποία και  το επιμελήθηκε και έχουμε τη χαρά να το φιλοξενούμε στην ιστοσελίδα μας.

Ανθή σ’ ευχαριστούμε!