Δημοσιεύθηκε στην Οι μαθητές/τριες μας, ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Το σχολείο μας

Σχέδιο δράσης-Πρόγραμμα ομαλής μετάβασης των νηπίων

Τη Δευτέρα 15/4/2024,το σχολείο μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Μακροχωρίου, στο πλαίσιο του προγράμματος και της δράσης αξιολόγησης της σχολικής μας μονάδας με θέμα:” Ομαλή μετάβαση των νηπίων από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο”.

Τα παιδιά μας υποδέχτηκε ο διευθυντής του σχολείου κ. Παπαχαρίτων Α., ενώ ξεναγήθηκαν από το δάσκαλο της Α’ τάξης κ. Χιονίδη Ε.

Τα νήπια σε κοινή δράση με το Δημοτικό Σχολείο παρακολούθησαν το μάθημα της φυσικής αγωγής, ενώ στο τέλος πήραν και δωράκια που είχαν ετοιμάσει οι εκπαιδευτικοί.

Ευχαριστούμε για την υποδοχή όλους τους εκπαιδευτικούς και τη σχολική μας τροχονόμο κ. Χριστίνα για την πολύτιμη βοήθειά της στη μετακίνησή μας.

Ευχαριστήριο

Η Διεύθυνση και το διδακτικό προσωπικό του  νηπιαγωγείου μας ευχαριστούν την κ. Καρτάλη Βασιλική, γονέα-κηδεμόνα μαθητών μας , η οποία αφιέρωσε πολύτιμο χρόνο για το κλάδεμα των δέντρων του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε από καρδιάς !